arrow
arrow
تلفن تماس و پشتیبانی سامانه: 34623143 051 - 09399448511

شارژسریع اینترنت مخابرات خراسان رضوی
لطفا شماره تلفن خود را کامل بدون صفر و به صورت صحیح وارد کنید مانند : 5138765432
شماره تلفن ثابت:(*)

درباره شهرستان فریمان

درباره شهرستان فریمان

شهرستان فريمان از شهرستان‌هاي استان خراسان رضوي مي‌باشد. مرکز اين شهرستان شهر فريمان است. قلندرآباد، سفيدسنگ و فرهادگرد ديگر شهرهاي آن هستند. در سال 1385، اين شهرستان تعداد 87,266 نفر جمعيت داشته‌است.
فريمان در 75 کيلومتري جنوب شرقي مشهد واقع شده‌است. اين شهرستان با 3325 کيلومتر مربع وسعت از شمال و شمال غربي به مشهد، از شرق به تربت جام و از جنوب به تربت حيدريه محدود مي‌شود. ارتفاع آن از سطح دريا 1405 متر است و داراي دو بخش مرکزي و قلندرآباد و دهستان‌هاي فريمان،سنگ بست، بالابند و قلندرآباد است. دو رشته کوه در اطراف فريمان قرار دارد که بلندترين آنها کوه کيلاق با 2942 متر ارتفاع است و کوه بي بي غيب با ارتفاع 2881 متر، قطار النگ با ارتفاع 2605 متر و کوه دال(عقاب سياه) با ارتفاع 2219 متر در زمره بلندترين قلل اين شهرستان به شمار مي‌آيند. در اين منطقه رودخانه‌هاي فريمان، سنگ بست، قلندرآباد، کلاته منار و براشک جريان دارند و پوشش گياهي آن شامل درختان ارس، پسته و گونه‌هاي گون، درمنه، قياق گل بنفشه و … است. در مجموعه حيات وحش شهرستان فريمان حيواناتي همچون قوچ، آهو، کل، خرگوش و پرندگاني نظير کبک و تيهو زندگي مي‌کنند که اين خود از آب و هواي مساعد اين منطقه حکايت دارد.آب وهواي فريمان درفصل بهارو تابستان بسيارخنک ودل انگيزو درپاييز وزمستان بسيارسرداست.اين وضعيت آب وهوايي تا حدودزيادي تحت تأثيرمنطقه سيبري قراردارد.

پيشينه تاريخي:
شهر فريمان يکي از قديمي ترين زيستگاههاي خراسان بوده و مصداق آن تپه‌ها و محوطه‌هاي تاريخي است که از هزاره چهارم قبل از ميلاد مسيح تا اواخر دوره اسلامي در اين شهرستان وجود دارد. فريمان در گذشته همواره از وقايع تاريخي نيشابور متأثر بوده به زعمي که اين منطقه اسفنج يا اشبند ناميده شده‌است که از مضافات نيشابور کهن بوده‌است. مرکز آن فرهاد گرد يا ده فرهاد بود که اکنون در 15 کيلومتري غرب شهر فريمان قرار دارد. همچنين کاروانسراي فريمان در راه يکي از انشعابات جاده ابريشم که سنگ بست را به هرات اتصال مي‌داد قرار داشت. سنگ بست به سبب موقعيت ممتازش برکنار جاده ابريشم و قرار گرفتن در تقاطع راههاي پنجگانه: مرو، هرات، قهستان، نيشابور و توس بسيار مورد توجه و با اهميت بود. نکته جالب توجه درموردميدان مرکزي شهر اين است که مشابه اين ميدان دردنيا کمترمشاهده مي‌شودواين خوديک ويژگي ممتازوانحصاري تلقي مي‌گردد.
اين اهميت چنان زياد بود که ارسلان جاذب سپه دار توس در دوره غزنوي در اين مکان کاروانسراي بزرگي ساخت و آخرالامر در جوار همان عمارت به خاک سپرده شد. در حال حاضر آثار تاريخي سياحتي فراواني در اين شهرستان به جاي مانده‌است.

بناي تاريخي مذهبي عشق آباد:
بناي عشق آباد در 10 کيلومتري غرب فريمان و در روستاي عشق آباد واقع است و مرقد سيد نظام الدين از نوادگان امام سجاد(ع) در آنجا قرار دارد. اين مزار مربوط به دوره تيموري است ولي شالوده اصلي بنا به دوره ايلخاني و حتي سلجوقيان مربوط مي‌شود.
اين بنا داراي ايوان نسبتاً بزرگي است که به سمت شرق ساخته شده و تزئينات رسمي بندي و گچي زيبايي سقف ايوان را مزين کرده‌است. در سمت چپ ايوان اين بنا با استفاده از آجر کلمه محمد (ص) به صورت مشبک و در قسمت راست آن کلمه علي(ع) نقش بسته‌است.

رباط سنگ بست:
به فاصله کمي از مقبره ارسلان جاذب ميلي منسوب به اياز قرار دارد که در متون تاريخي از وي به عنوان مقرب دربار سلطان محمود غزنوي ياد شده‌است. بناي آجري ميل اياز بر روي صفحه‌اي چهار ضلعي ساخته شده‌است و در ساختار داخلي آن 101 پله تعبيه شده‌است. نماي بيروني ميل اياز با آجر کاري مضاعف پوشش يافته‌است. بخش فوقاني ميل با کتيبه آجري به خط کوفي آراسته شده‌است. اين بنا را حمدالله مستوفي به امير علي شير نوايي نسبت داده که بر روي ويرانه‌هاي بنايي از ارسلان جاذب والي توس و در دوره غزنوي ساخته شده‌است. رباط سنگ بست با نقشه مستطيل داراي برجهاي ديده باني و نگهباني است. نيم برجهايي براي تقويت ديوارهاي اصلي و مرتفع آن وجود دارد. سر در ورودي اين بنا شباهتي بسيار با کاروانسراي مهيار در اصفهان دارد. فضاي داخلي رباط در حياط مرکزي مشتمل بر حجره‌ها و اتاقهاي ويژه اقامت کاروانيان و اصطبل است.

رباط تاريخي فريمان :
بناي اصلي اين کاروانسرا مربوط به دوره صفويه‌است. اين کاروانسرا از جمله کاروانسراهايي با پلان مربع است که داراي قوسها، درگاهي ايوان ورودي و ساير ويژگيها است. احتمالاً اين بنا در دوره‌هاي بعدي هم مورد مرمت و بازپيرايي قرار گرفته‌است. قسمت‌هاي داخلي اين بنا شامل حجره‌ها ، اصطبل ، هشتي ورودي و حياط مرکزي است و نماي بيروني آن داراي چهار برج است. اين رباط در محدوده شهر فريمان قرار دارد.

مزار بي آبه:
اين مزار در فاصله 27 کيلومتري جنوب فريمان و در روستايي به همين نام واقع شده‌است. طرح کلي اين بنا چليپايي است به طوري که در ميانه آن يک فضاي مربع شکل به ابعاد690 096x سانتيمتر قرار گرفته و در هر چهار طرف آن ايواني ايجاد شده‌است. اين بنا فاقد کتيبه‌است ولي احتمال ساخت چنين مزاري در سده‌هاي نهم تا يازدهم هجري به واسطه روي کارآمدن صفويان و گسترش مذهب تشيع بيشتر است.

ايوان رزمگاه :
اين بنا در فاصله 52 کيلومتري فريمان و در روستايي به نام رزمگاه واقع شده‌است و براساس مستندات تاريخي محل مبارزه رستم و اسفنديار است. اين بنا که اکنون تنها ايوان آن به جاي مانده شامل يک بناي مربع (گنبد خانه) و ايوان متصل به ضلع قبله آن بوده‌است. در مجموع طرح معماري و تزئينات و قاب بندي‌هاي گچي باقي مانده در زير ايوان بنا، قابل مقايسه با سنت معماري خراسان در سده‌هاي هشتم تا يازده هجري است.

مقبره ارسلان جاذب و ميل اياز:
اين مقبره مربوط به ارسلان جاذب والي و سپهسالارتوس و يکي از دو سردار سلطان محمود غزنوي است که در مدخل جنوبي دشت توس در محل سنگ بست رباطي بنا نهاد و گور خود را نيز در ميان آن رباط ساخت .سال 419 ه.ق يا 420 ه.ق وفات يافت و در همان مکان به خاک سپرده شد. اين بنا از بناهاي ارزشمند قرون اوليه اسلام در خراسان است که به صورت چهار اطاقي تبديل به هشت ضلعي شده و سپس گنبد آجري زيبايي از نوع يک پوش بر فراز آن قرار گرفته‌است. فضاي داخلي آن با رنگهاي مختلف و نقوش هندسي، کتيبه کوفي و گچبري زينت يافته‌است و گوشواره‌اي مشبک پا کار گنبد، و آجر چيني خفته و راسته بنا، خط کوفي معقلي زير گنبد و تکرار کلمه محمود در آن از ويژگي‌هاي اين بنا است.

برج ديده باني بند فريمان :
اين برج در فاصله اندکي از بند فريمان و در ضلع شمال شرقي سد فريمان بر روي تپه‌اي نه چندان مرتفع قرار گرفته‌است. اين برج به صورت مدور ساخته شده و فانوس‌هاي دريايي را در ذهن تداعي مي‌کند و مربوط به دوره پهلوي اول است و سبک معماري بسيار زيبايي دارد. در بالاي برج و در قسمت نگهباني 4 پنجره در چهار جهت اصلي تعبيه شده‌است که ديده باني تا دوردستها را ميسر مي‌ساخته‌است.

منزل و موزه شهيد مطهري:
در ميان بناهاي تاريخي فرهنگي شهرستان فريمان مکان زندگي پربار استاد مطهري از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است. در گذشته اين خانه باغي با وسعت حدود 3700 متر مربع را به خود اختصاص مي‌داد که از مجموع زير بناي قديمي آن تنها حدود 120 متر شامل دو اتاق، هال و پذيرايي و فضاي بهارخواب (تراس) برجاي مانده‌است. موزه شهيد مطهري پس از تکميل کارهاي مرمتي به مناسبت بزرگداشت هفته ميراث فرهنگي و روز جهاني موزه در 28 ارديبهشت ماه 1382 گشايش يافت. هم اکنون در اين موزه بيش از يکصد جلد از آثار استاد، لوازم شخصي، يادداشتها و تصاوير وي در معرض ديد قرار دارد.

بافت قديم فريمان (چهاردالان) :
بافت قديم فريمان شامل بناهاي متعددي است و جزو نخستين سازه‌هاي بتني در ايران به شمار مي‌رود. در حال حاضر اکثر اين بناها در تملک ادارات شهرستان فريمان است و شامل، ساختمان شهرداري، بنياد شهيد، فرماندهي انتظامي و اداره ماليات و امور دارائي در مرکز بصورت قرينه و ساختمانهاي بانک ملي، قند و شکر، اداره کشاورزي، دبيرستان بهشتي چهاردالان، آبخوري نوبخت، دادگستري و ورودي‌هاي فريمان مي‌شود .

باغ ملي فريمان :
اين باغ بزرگ‌ترين باغ ملي استان است و عوارض معماري بکار رفته در فضاي ورودي شامل ستونهاي پيوسته در ورودي غربي و سبک ديوارهاي آن ، آنرا در زمره منحصر بفردترين باغهاي ملي کشور در آورده‌است. اين باغ در هسته مرکزي شهر قرار گرفته و محلي دلنشين براي استراحت مسافران و گردشگران به شمار مي‌آيد. عمارتي در وسط اين باغ قرار گرفته که هم‌زمان با باغ ملي ساخته شده ولي در سالهاي گذشته تغييراتي در نماي آن صورت گرفته‌است.

بندتاريخي فريمان:
يکي از جاذبه‌هاي گردشگري و آثار تاريخي سياحتي خراسان بندفريمان است که فريمان را به قطب گردشگري شرق خراسان مبدل ساخته‌است. سد (بند)در 10 کيلومتري غرب شهر فريمان واقع است و بناي اوليه آن به عصر مغول و به روايتي به دوران صفوي برمي گردد. اين سد يک بار در زمان عين الدوله مرمت و اخيراً هم ارتفاع آن افزايش يافته‌است. اين سددستخوش حوادث طبيعي زيادي بوده‌است گويا سطح اوليه بستر آن آجرفرش بوده که براثر رسوب و گل ولاي زيادي پوشيده‌است ارتفاع کنوني اين سد 20 متر است و داراي پشت بندهاي آجري بسياري مستحکمي است.

آبگرم شاهان گرماب:
آبگرم شاهان گرماب در بخش قلندر آباد شهرستان فريمان و در دهستان سفيدسنگ واقع شده‌است. فاصله اين آبگرم تا شهرستان فريمان حدود 57 کيلومتر است و آب آن زلال، بي بو و بيرنگ با حدود 48 درجه حرارت و فاقد گوگرد و آمونياک وشوره‌است. اثر درماني اين آب بر روي امراض پوستي مربوط به گوگرد نيست بلکه مربوط به سيليکات آن است و چون از نظر کمي، املاح زيادي ندارد نوشيدن آن بي ضرر بوده و براي معالجه سنگهاي مجاري ادرار و بيماري اگزما فوق العاده مفيد است. برابر مستندات، اين بنا داراي کتيبه‌اي بوده که ساخت آن را به سال 1087 ه .ق به دستور شاه سليمان صفوي ذکر کرده‌است.

تفرجگاه طبيعي زرکک :
اين تفرجگاه در فاصله 17 کيلومتري جنوب غربي فريمان در حدواسط جلگه رخ و مرکز شهرستان بين دو رشته کوه زيباي قطارالنگ و يخ آبي واقع شده‌است. اين منطقه داراي چشمه‌هاي جوشان و طبيعتي سرسبز است که هر ساله تعداد زيادي از مسافران و گردشگران از اين منطقه بازديد مي‌کنند.

آداب و رسوم:
در فريمان نژادهاي مختلفي اعم از فارس، ترک، عرب و بلوچ در کنار هم زندگي مي‌کنند. شغل اکثر مردمان اين ديار کشاورزي و دامداري است که از رواج خوبي برخوردار است. از آيين‌ها و آداب مردم فريمان مي‌توان از چهارشنبه سوري و مراسم سمنو پزي آن ياد کرد. فريماني‌ها در روز چهارشنبه سوري سمنويي به نام حلواي سرخ يا حلواي بي بي به نيت حضرت فاطمه(س) مي‌پزند. اين رسم به وضوح با آيين‌هاي کهن آب و آتش درآميخته‌است. از بازي‌هاي متداول ميان کودکان اين ناحيه مي‌توان از کوطاربازي و لنگه بازي و از ورزش‌هاي سنتي به کشتي پهلواني يا کشتي باچوخه اشاره کرد.

مشاغل و هنرهاي سنتي:

در فريمان نيز مانند ديگر شهرستان‌هاي خراسان رضوي هنوز مي‌توان بعضي از مشاغل و هنرهاي سنتي را درکوچه و بازار مشاهده کرد. مهم‌ترين هنر سنتي فريمانيان بافت قاليچه‌است که در بافت اين قاليچه‌ها از شهرت به سزايي برخوردارند. حلاجي، آهنگري، مسگري و خراطي از ديگر مشاغل اين شهر به شمار مي‌آيند.

سوغات :

از سوغات شهرستان فريمان مي‌توان از قاليچه‌هايي نفيس که در اغلب مناطق روستايي و بعضي نقاط شهري بافته مي‌شوند ياد کرد. همچنين فريمان از ديرباز به عنوان يکي از مهم‌ترين مراکز توليد قندکله شناخته مي‌شده که امروزه نيز قند فريمان به سبب کيفيت عالي اش از شهرتي بسزا برخوردار است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

پنل کاربری پیام کوتاه

با استفاده از پنل های کاربری پیامک میتوانید پیامک های خود را بصورت هدفمند از طریق بانک شماره موبایل سامانه به مخاطبین خود ارسال نمائید.

پنل نمایندگی پیام کوتاه

شما میتوانید با استفاده از پنل های نمایندگی ما بصورت مستقل با نام و برند خود فعالیت نمائید و با جذب کاربر و نماینده مشابه، از این طریق کسب درآمد نمائید.

پنل پیــــامک صـوتــی

پیامک صوتی روش نوینی جهت معرفی محصولات و خدمات شما در بین مشتریان شماست در عصر تکنولوژی امروز که روش های تبلیغات روز به روز در حال پیشرفت است.

پنل پیامک فریمان آی تی

فریمان آی تی نرم افزاری تحت وب و توانمند جهت ارسال و دریافت ، پردازش و ارائه خدمات ارزش افزوده پیامک می باشد که از طریق کنترل پنل آنلاین در اختیار شما قرار می گیرد.

تعرفه پنل های پیام کوتاه فریمان آی تی

پنل کاربری سیب(جدید)
رایگان
تعرفه 143 ریال ارسال پیامک
تعرفه 130 ریال ارسال پیام صوتی
تعرفه 150 ریال ارسال ایمیل
7 خط عمومی ارسال
خط عمومی خدماتی ندارد
خط اختصاصی ارسال و دریافت ندارد
50 درصد امکانات
ثبت نام آنلاین نکته: بازگشت اعتبار پیامک های نرسیده در تمام اپراتورها فعال می باشد.
پنل کاربری ارزشی
10 هزار تومان
تعرفه 145 ریال ارسال پیامک
تعرفه 120 ریال ارسال پیام صوتی
تعرفه 140 ریال ارسال ایمیل
7 خط عمومی ارسال
1 خط عمومی خدماتی ارسال
خط اختصاصی ارسال و دریافت
70 درصد امکانات
ثبت نام آنلاین نکته: بازگشت اعتبار پیامک های نرسیده در تمام اپراتورها فعال می باشد.
پنل نمایندگی طلائی
499 هزار تومان
تعرفه 110 ریال ارسال پیامک
تعرفه 100 ریال ارسال پیام صوتی
تعرفه 100 ریال ارسال ایمیل انبوه
جذب نامحدود کاربر و نماینده
درگاه شارژ اینترنتی عمومی
مشاهده و ویرایش اطلاعات کاربران
فعالیت با برند و لوگو اختصاصی
ثبت نام آنلاین نکته: بازگشت اعتبار پیامک های نرسیده در تمام اپراتورها فعال می باشد.
پنل نمایندگی ارشد
200 هزار تومان
تعرفه 115 ریال ارسال پیامک
تعرفه 100 ریال ارسال پیام صوتی
تعرفه 110 ریال ارسال ایمیل
جذب نامحدود کاربر و نماینده
درگاه شارژ اینترنتی عمومی
مشاهده و ویرایش اطلاعات کاربران
فعالیت با برند و لوگو اختصاصی
ثبت نام آنلاین نکته: بازگشت اعتبار پیامک های نرسیده در تمام اپراتورها فعال می باشد.
بسته ایمیل مارکتینگ
30 هزار تومان
تعرفه 134 ریال ارسال پیامک
تعرفه 122 ریال ارسال پیام صوتی
تعرفه 151 ریال ارسال ایمیل
7 خط عمومی ارسال
1 خط عمومی خدماتی ارسال
خط اختصاصی ارسال و دریافت
99 درصد امکانات
ثبت نام آنلاین نکته: بازگشت اعتبار پیامک های نرسیده در تمام اپراتورها فعال می باشد.
پنل کاربری طلایی
50 هزار تومان
تعرفه 135 ریال ارسال پیامک
تعرفه110 ریال ارسال پیام صوتی
تعرفه 129 ریال ارسال ایمیل
7 خط عمومی ارسال
2 خط عمومی خدماتی ارسال
خط اختصاصی ارسال و دریافت
100 درصد امکانات
ثبت نام آنلاین نکته: بازگشت اعتبار پیامک های نرسیده در تمام اپراتورها فعال می باشد.
پنل سیستم ارزش افزوده
150 هزار تومان
تعرفه 130 ریال ارسال پیامک
تعرفه 115 ریال ارسال پیام صوتی
تعرفه 130 ریال ارسال ایمیل انبوه
جذب نامحدود کاربر و نماینده
درگاه شارژ اینترنتی عمومی
مشاهده و ویرایش اطلاعات کاربران
فعالیت با برند و لوگو اختصاصی
ثبت نام آنلاین نکته: بازگشت اعتبار پیامک های نرسیده در تمام اپراتورها فعال می باشد.
پنل نمایندگی مویرگی
75 هزار تومان
تعرفه 118 ریال ارسال پیامک
تعرفه 102 ریال ارسال پیام صوتی
تعرفه 113 ریال ارسال ایمیل
جذب نامحدود کاربر و نماینده
درگاه شارژ اینترنتی عمومی
مشاهده و ویرایش اطلاعات کاربران
فعالیت با برند و لوگو اختصاصی
ثبت نام آنلاین نکته: بازگشت اعتبار پیامک های نرسیده در تمام اپراتورها فعال می باشد.

آخرین محصولات فروشگاه

برخی از مشتریان ما:

برخی از مشتریان سامانه پیامکی ما:

خدمات هاست و دامین زرین هاست

پیامک تهران نیک

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان

مسجد حضرت آیت الله میلانی (ره) کرمان

آژانس گردشگری ویهان سیر

وب سایت مینوس وب قزوین
تعاونی مسکن دانشگاه علوم پزشکی کردستان

شرکت تهران صنعت

دبیرستان نمونه دولتی امام رضا(ع) جهرم

دفتر سنجش و دانش کرمانشاه
شرکت خدمات فرهنگی و فناوری خراسان

فروشگاه پارس رایان

حوزه تشکل ها و انجمن های علمی پیام نور کاشان

شرکت فن آوران آذربایجان شرقی آذرشهر

مدرسه راهنمایی پسرانه شاهد جهرم

موزون درسا تهران

تهران صنعت

خدمات هاست و دامین سافت ام بی

نوین ساز داده شرق

دنیای حافظه

املاک شهر ما تهران

املاک ترنج مشهد

نمایندگی تعمیرات خودرو جواد سه سوت ساری

پارچه سرای راه ابریشم

بازرگانی فتحی پور

شرکت آرتانیت

آژانس تک

دفتر اینترنت فاوا

و...

آمار بازدیدکنندگان سایت

1496229
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
189
263
810
822245
5375
6986
1496229

آی‌پی شما: 54.156.85.167
امروز: س، 30 مرداد 1397

کاربردهای پیام کوتاه

همانطور که می دانید امروزه پیامک یکی از اجزاء اصلی و تاثیر گذار صنعت تبلیغات می باشد. امّا ارسال پیامک فقط صرفاً محدود به تبلیغات نمی شود و از آن می توان استفاده های مفید دیگری نیز کرد. در زیر به برخی از رایج ترین کاربردهای دیگر پیامک اشاره می کنیم :

    کاربرد در فروشگاه

    کاربرد در مدارس و آموزشگاه ها
    کاربرد در صنعت
    کاربرد در روابط عمومی
    کاربرد در نشریات و مطبوعات
    کاربرد در بیمه ها
    کاربرد در آژانسهای مسافرتی
    آژانس های املاک
    کاربرد در پزشکی
    کاربرد در باشگاه های ورزشی
    و...

اگر در کسب و کار خود به دنبال نحوه استفاده مفید و کاربردی از پیامک هستید با ما تماس بگیرید.
 شماره تماس: 09399448511

خطوط اختصاصی

اگر شما پنل پیامک را از ما را خریداری نمایید میتوانید انواع خطوط اختصاصی شامل خطوط 1000 , 2000 , 3000 , 5000 و خطوط ثابت 026،021 و خطوط مجازی را به صورت آنلاین استعلام و سفارش دهید.

خطوط اختصاصی برای کسب و کار شما مفید می باشد. هر چند در پنل پیامک ما 10 شماره ارسال عمومی برای ارسال های انبوه قرار دارد ولی شما برای ارسال های سفارشی خود نیاز به یک شماره اختصاصی دارید. همچنین با یک شماره اختصاصی همواره در ذهن مشتریان خود باقی خواهید ماند.

کلیه مشترکین اینترنت مخابرات خراسان رضوی میتوانند بصورت آنلاین نسبت به شارژ سرویس خود اقدام نمایند و یا از سایت Adsl96.ir به صورت آنلاین خریداری نمایند.

عضویت در کانال تلگرامی

بخشی از آنچه ویژگی های سامانه پیام کوتاه فریمان آی تی را با سایر سامانه ها متمایز می کند:

سامانه ارسال و دریافت پیامک انبوه

فریمان آی تی نرم افزاری تحت وب و توانمند جهت ارسال و دریافت ، پردازش و ارائه خدمات ارزش افزوده پیامک می باشد که از طریق کنترل پنل آنلاین در اختیار شما قرار می گیرد. کاربران سامانه بدون نیاز به هیچگونه سخت افزار و تجهیزات جانبی و تنها با استفاده از این نرم افزار می توانند از تمامی امکانات و ظرفیت های این سامانه بهره مند شوند. ما مفتخریم به شما مشتریان محترم در ارائه سامانه پیامک به همراه شماره اختصاصی با قابلیت ارسال و دریافت،واگذاری نمایندگی مستقل بدون نام و نشان از ماو … با امکانات عالی و تعرفه مناسب واگذار نمائیم.

ابزار رایگان وبلاگ